Noć knjige u našoj školi

U petak 22. travnja 2022. održana je kreativna radionica za učenike povodom Noći knjige 2022. u kojoj su se otkrivale zaboravljene tajne kajkavske baštine i tradicije. Iako je na sudjelovanje učenike pozvala Perica, maskota ovogodišnje Noći knjige, radionicu su za učenike pripremile učiteljica Antonija Krstić Peć i knjižničarka.

Potaknuti Pričom o jednom Kaju – knjigom autorice Bojane Schubert i ilustratora Grge Petrova – učenici su napisali pjesmu koristeći ključne riječi pjesme Licitarsko srce koju je na Krapinskom festivalu kajkavskih popevki 1975. g. izvela Zdenka Vučković.

Nakon toga su se okušali u drugoj umjetnosti i napravili licitarska srca – inspirirani tradicijom, ali i koristeći vlastitu maštu kako bi ovom suveniru, koji se tijekom cijele godine  može darovati nekome do koga ti je stalo, dali suvremene boje i motive.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 26. 4. 2022.